Blog

Nemovitosti jsou drahé, vlastní bydlení si nemohu dovolit, ale svého snu se nechci vzdát.

 

  Co mohu udělat?

- Co kdybych si v součásné práci, kterou dělám , řekl o víc peněz? Mám za to, že k tomuto je nejlepší doba        z posledních 10 let…..

- Co kdybych šel na pár pracovních pohovorů, poslal pár životopisů?

- Co kdybych dal v práci výpověď? Pokud práci, kterou děláte , děláte opravdu dobře tak Vám nadřízený či majitel firmy zvedne plat a třeba jeho motivací bude si Vás udržet a Vy tu výpověď  budete muset podat aby Vám skutečně přidal….

- Pokud je Váš nadřízený ignorant nebo je firma ve které pracujete je řízená blbě,  tak Vám nepřidá…..

- Mohu začít podnikat….

Jakou mám jistotu, že se mi to podaří? Žádnou.  Ovšem určitou jistotu máte, tj. pokud nic neuděláte, nebo nic nezměníte,  tak se nic nestane…..

Pokud by jste si své sny chtěli splnit prostřednictvím práce realitního makléře, tak se ozvěte…

Je vždy výhodné prodat bez zprostředkovatele?

Jsou weby na kterých se tvrdě proklamuje jak je super prodat si nemovitost sám a ušetřit na provizi...

Několik příkladů z praxe:

Pan Vladimír požadoval za svůj dům částku 2 mil. Kč, přemluvil jsem jej ať mi dá na 2 týdny ohledně ceny "volnou ruku", přičemž obdrží minimálně 2 mil. Kč. Dům jsem za týden prodal a prodávající získal 2.220.000,- Kč a to po odečtení mojí provize. Pan Vladimír mohl dům prodat sám a mohl mít dobrý pocit, že "ušetřil" na provizi cca 80-100 tis. Kč. Místo toho si nechal poradit a získal o 220 tis. Kč víc než původně požadoval..... 

 

Pan Jan chtěl prodat svůj dům v situaci kdy měl již zesplatněnohu hypotéku a drobné exekuce. Pomohl jsem panu Janovi dům prodat a prodávající obdržel dobrou cenu, zaplatil veškeré pohledávky a mohl "začít znovu".....

 

Pan Viktor požadoval za svůj dům částku 3 mil. Kč. Dohodli jsme se, že provizi budeme účtovat za tuto cenu. Prodávající obdržel přesně to co požadoval, neusel hledat kupujícího a měl s tím nmohem méně práce než kdyby prodával sám.

 

Paní Věra požadovala za svou chalupu částku 2 mil. Kč. Dohodnutá provize byla 5% z kupní ceny, přičemž pro prodávající minimálně 2 mil. Kč. Paní Věra obdržela po odečtení provize částku 2.175.500,- Kč. 

 

Pan Jiří chtěl prodat svůj dům, zbavit se hypotečního úvěru, který na nemovitosti vázl a odejít s čistým štítem, tj. chci se toho zbavit a je mi jedno, že z toho nic nebude... Vysvětlili jsme kupujícímu, možnosti "převzetí hypo úvěru" (úvěr u stejné banky s aktuální úrokovou saznou) a dali kupjícímu mírnou slevu.Výsledek: Protože jsme "sehnali" pro stávající banku nového klienta, byla pokuta za předčasné splacení prodávajícímu odpuštěna a prodávající ze situace vevyšel "nula od nuly" tak jak původně chtěl, ale zbylo mu cca 120.000,- Kč čistého, po odečtení provize.

 

V 80 % případů dodržím původní cenový požadavek prodávajícího, přičemž provize je účtována nad tuto cenu a každou třetí nemonitost prodám za lepší cenu než byl původní požadavek vlastníka. 

 

 

 

 

Ladislav Hátle --- tel: 602 102 006

ladislav hatle realitni makler